Zmiana sposobu autoryzacji w usłudze eSKOK
poniedziałek, 2019-08-12

 

Szanowni Państwo,


informujemy, że od dnia 9 września 2019 r. zostanie wycofana możliwość korzystania z listy haseł jednorazowych.

Od dnia 9 września 2019 r. jedyną dostępną metodą autoryzacji transakcji będą Jednorazowe Hasła SMS.

W związku z wejściem w życie zmiany ustawy o usługach płatniczych z dniem 20 grudnia 2018 r. oraz nakładającymi na Dostawcę Usług Płatniczych (SKOK) wymogami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego, jedyną dopuszczalną formą autoryzacji w trybie silnego uwierzytelnienia Członka transakcji płatniczych (przelewów) będzie jednorazowe hasło wysyłane w formie SMS, który ponadto będzie musiał zawierać następujące informacje: dane odbiorcy przelewu, numer rachunku odbiorcy przelewu, kwotę transakcji płatniczej. Wobec czego dotychczas stosowane przez SKOK Listy haseł jednorazowych muszą zostać wycofane z uwagi na niespełnianie nowych wymogów prawnych.

Pragniemy poinformować, że z dniem 9 września 2019 r., w celu wykonania powyższego obowiązku, zostanie wycofana możliwość korzystania z List haseł jednorazowych, służących autoryzacji operacji internetowych w ramach usługi eSKOK.

Użytkowników korzystających z list haseł Jednorazowych w wersji papierowej już teraz zachęcamy do zmiany metody autoryzacji na hasła jednorazowe wysyłane za pośrednictwem SMS-a.

Przed przystąpieniem do zmiany ustawień należy zweryfikować poprawność numeru telefonu w panelu „Ustawienia” w zakładce „Moje dane” . W przypadku gdy numer telefonu wymaga aktualizacji należy go zmienić w najbliższym oddziale SKOK.

Następnie zmiany ustawień można dokonać przez serwis internetowy wg poniższej instrukcji:

  • Wchodzimy w panel „Ustawienia” → „Zarządzanie autoryzacją” → „Jednorazowe Hasła SMS”.

  • Następnie należy wcisnąć przycisk „Zmień”, zweryfikować numer telefonu i kliknąć „Dalej”.

  • W kolejnym kroku należy wprowadzić otrzymane na telefon hasło jednorazowe, potwierdzić hasłem z listy haseł jednorazowych oraz kliknąć „Akceptuj”.


Życzymy przyjemnego korzystania z Usługi eSKOK

SKOK „Świdnik”

 

powrót
Stopy procentowe:
Stopa referencyjna: 1,50%
Stopa kredytu lombardowego: 2,50%
Wibor 3M: 1,72%

Kursy średnie
Kurs Euro: 4,2721 zł

SKOK Świdnik jest instytucją samopomocy finansowej, nie nastawioną na maksymalizację zysku, mającą niższe koszty własne. To sprawia, że członkowie SKOK Świdnik mogą otrzymać wysokie oprocentowanie lokat i oszczędności. Pożyczka gotówkowa i pożyczka hipoteczna oferowana przez SKOK Świdnik to równie atrakcyjny produkt finansowy na rynku. W ciągu 16 lat działalności SKOK-ów przystąpiło do nich ponad 1,8 miliona Polaków. To najlepsza rekomendacja spółdzielczych kas oszczędnościowo - kredytowych.

webmaster   |   realizacja: evosoft